השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג סיירה בגליל ונפגשה עם רשויות אשכול בית הכרם הגלילי: "האזור מעודד שותפות בין יהודים לערבים, נטפל בנושא הפסולת"

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג סיירה בגליל ונפגשה עם רשויות אשכול בית הכרם הגלילי:

"האזור מעודד שותפות בין יהודים לערבים, נטפל בנושא הפסולת"

בסיור שטח מהראשונים שקיימה השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, הגיע השרה לגליל ונועדה היום (שלישי) עם רשויות אשכול בית הכרם הגלילי בהובלת היו״ר ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי והמנכ״לית רונית עובדיה.

במהלך הביקור הוצגו לשרה נתונים על פעילות האשכול בתחום איכות הסביבה והתוכניות העתידיות, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ציינה: ״אני שמחה להיות כאן לפני שמלא חודש לכהונה שלי, האזור מסמל את השותפות היהודית- ערבית שהיא חלק מתפיסת העולם שלי וסדר היום שלי, זו בשורה גדולה שהממשלה לוקחת את השותפות יהודית-ערבית ושמה אותו סביב שולחן הממשלה. האזור הזה עם המון אתגרי שמירת והגנת הסביבה והאשכול הוא חלק מהפתרון לכך. יש אתגרים ברמה האסטרטגית, חיברנו תוכנית חדשה לחברה הערבית בנושא הסביבה-׳ סביבה שווה 2׳ שתקצה תקציב משמעותי יחד עם תוכנית 923 תכלול פרק סביבה ותעלה להחלטת הממשלה עם טיפול עמוק ותשתיות בנושא הפסולת- יש יתרון לאזור ולהתאגדות ולכן האשכול משמעותי כאן. הפקנו לקחים רבים מטעויות העבר וניישם אותם בתוכנית הנוכחית יחד איתכם בשותפות״.

יו״ר אשכול רשויות בית הכרם הגלילי וראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי אמר: ״השותפות באשכול זה ה DNA שלנו באזור, הקורונה אף חיזקה את השותפות והבנת חשיבותו. יש לנו תוכניות משמעותיות בתחום איכות הסביבה שכוללות השקעות בעיקר בישובים הערבים ונשי שיחד עם המשרד להגנת הסביבה נקדם אותם. לכל הרשויות יש קושי מבחינת עלויות פינוי האשפה ואשמח אם המשרד יסייע לנו להקים מוקד אזורי שישרת את כל הרשויות באשכול, אני מוכן להקצות שטח לכך״. . מי שאירח את המפגש, ראש מועצת דיר אל-אסד אחמד דבאח  ציין ״אני מברך על הביקור החשוב ומאוד מעריך אותו, באמצעות האשכול חל שיפור משמעותי בנושא האשפה אך קיים חוסר של תחנות מעבר לפינוי אשפה והמשרד צריך לסייע לנו בכך. כמו כן יש צורך שהמשרד יחד עם משרד החינוך ילמדו חינוך סביבתי במוסדות החינוך״.

רונית עובדיה מנכ"לית אשכול בית הכרם הגלילי הוסיפה: ״אני מאמינה שאין מקריות והעובדה שהשרה מגיעה אלינו לאשכול בית הכרם כביקור ראשון שלה בתפקיד מעידה על החשיבות שהשרה מעניקה לאיזור ושאנו כאיזור שמים את נושא איכות הסביבה והחיים בסדר עדיפות גבוה. בשנים האחרונות ביצענו מהפכה- אתרים שהיו מלאים באשפה הפכו לאתרי טבע מרשימים. לשמחתי אם ב 2010 היו שריפות ברמה יום-יומית בשטח האשכול היום השריפות כאן הם דבר נדיר נוכח  פעילות והטיפול המעמיק של האשכול בכך״.

الاسم :
البلد :
التعليق :