اضمن
اخبار محلية

حديقة حيوان صحراوية מדבריום נפתח להרצה לקהל הרחב!

 

מדבריום נפתח להרצה לקהל הרחב!

מבקרים יקרים אנו שמחים לבשר שמדבריום,  פארק החיות ע”ש ג’ק, ג’וזף ומורטון מנדל, יפתח להרצה ביום שישי 26/1/2024 לקהל הרחב! לכבוד ההרצה תינתן הטבה מיוחדת במחירי הכניסה.  שימו לב, רכישת הכרטיסים היא דרך אתר האינטרנט בלבד: https://midbarium.co.il/

על מנת שהשירות ללקוח יהיה מידי, איכותי ומקצועי הוקם וואטסאפ ייעודי לנוחיותכם: 054-5855681, להודעות טקסט בלבד.

קצת חדשות מהשטח…

בחודשים האחרונים הצטרפו למשפחת מדבריום בעלי חיים חדשים: הג’ירף טריו החדש שנולד לג’ירפה טוי, התאומים הבבונים שנולדו למשפחת הבבונים הענפה שגרה בנווה המדבר, ההיפופוטם צ’יפופו שהתאחד עם חברו שמוליק, ועוד, בואו לבקר אותנו!

לראות כמו עוף דורס, להתגנב כמו נמר, לצוד כלהקת זאבים ולהיטמע כמו זברה! מדבריום פארק חיות חווייתי, חינוכי ואתגרי, הראשון מסוגו בישראל ובעולם, נפתח בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב להיכנס אל עולמם של בעלי החיים.

מדבריום מפגיש את המבקרים בפארק עם מגוון עצום של בעלי חיים מדבריים בצורה חווייתית ויוצאת דופן. באמצעות מתקני משחק חדשניים, זוכים המבקרים לחוות את הסביבה המדברית מנקודת מבטם של בעלי החיים. הפארק, המשתרע על שטח של 140 דונם, נוסד תודות לתרומת קרן ג’ק, ג’וזף ומורטון מנדל, ובסיוע מפעל הפיס, משרד התיירות, משרד השיכון ועיריית באר שבע, בהשקעה של כרבע מיליארד שקלים.

מדבריום  הנו סביבה אקולוגית ייחודית המפגישה אותנו עם סוגי מדבריות שונים, זהו  מרחב ראשון מסוגו המאפשר מפגש ייחודי בין המבקרים לבין בעלי החיים באמצעות חוויית טיול מדברית מגוונת, צפייה אקטיבית, משחקים אינטראקטיביים, מפגשים בלתי אמצעיים עם בעלי החיים ושיטות הדרכה חדשניות.

מדבריום הינו פארק מוביל הפועל להגנה על חיות הבר ופועל לשינוי אורח החיים הסביבתי שלנו. הפארק דוגל בלמידה פעילה דרך חוויה, התנסות, חקר וסקרנות, במטרה לעורר מודעות כי האדם הינו חלק בלתי נפרד מהטבע, וכי המשך פגיעה במגוון המינים והמערכות האקולוגיות בטבע ישפיע באופן ישיר על עתיד כולנו. הביקור בפארק מאפשר למבקרים לחוות את עולמם של בעלי החיים מנקודת מבטם ולהבין את הקושי לשרוד ולהתקיים בטבע. המבקרים יחוו ביקור משמעותי המעודד לקיחת אחריות אישית לטובת חיות הבר והסביבה.

 

 

 

המתקנים בפארק משלבים משחקים חינוכיים וחווייתיים כגון: מתקן של קיר הטיפוס מול הצוקים של היעלים עם מסלולים בהם מתקדמים לפי חידות המופיעות לאורך הטיפוס, סימולטור טיסה המדמה את תעופתו והחיפוש אחר הטרף של העוף הדורס, משחק מארב והתנגבות בו המבקרים עוברים מסלול מכשולים וכך לומדים לארוב ולצוד כמו נמר, משחק זיהוי סוגי טרף, ועוד מתקנים ומתחמים רבים ומגוונים.

בפארק חיים מגוון גדול של כ-100 מינים של בעלי חיים מדבריים, המותאמים לתנאי האקלים של אזור באר שבע. הפארק מחולק ל-4 בתי גידול מדבריים עיקריים: ה”קניון”, ה”ערבה”, “נווה המדבר” וה”סוואנה”, וכן אזור מפגש של האדם עם המדבר – ה”חאן”. הפארק  ממחיש את ההתאמות של בעלי החיים לבתי הגידול השונים ואת מגוון השיטות שפיתחו בכדי להתמודד עם תנאי המדבר. בין בעלי החיים שנפגוש בפארק: אריות, ג’ירפות, ברדלס, נמרים, קופים, תנינים, זברות ועוד.

בעלי החיים שתפגשו בפארק הינם חלק מתוכניות שימור ורבייה לאומיות ובין לאומיות או בעלי חיים

שנפגעו בטבע, שוקמו ולא ניתן היה להשיבם לטבע בשל חומרת פגיעתם ובפארק הם מוצאים מקלט. לצורך כך נבנה בית חולים לחיות בר אשר מלבד מתן טיפול רפואי לחיות הפארק, משמש גם כמרפאה קדמית ומרכזית בנגב לטיפול חירום מציל חיים של חיות בר המובאות אליה מכל רחבי הנגב, הן על ידי פקחי רט”ג ואנשים טובים אחרים. לאחר קבלת הטיפול, בעלי חיים המחלימים לחלוטין מושבים אל הטבע ואילו בעלי חיים שחומרת פציעתן אינה מאפשרת להם להמשיך ולשרוד בטבע נקלטים כתושבי קבע בפארק ומקבלים בית חם.

 

מדבריום מועמד לחברות מלאה בארגון גני החיות האירופי EAZA וחבר מלא בארגון גני החיות הישראלי ומחויב לקיום הסטנדרטים הגבוהים ביותר הנדרשים לטיפול בבעלי החיים אשר באחריותו. במדבריום מאמינים כי מפגש בלתי אמצעי של המבקרים עם בעלי החיים וההתנסות שלהם באמצעות משחק וחוויה בתכונות המרכזיות של אותן החיות, יכולים להביא להזדהות איתן ועם הצורך בהגנה עליהן ועל סביבת מחייתן, ובכך להפוך את המבקרים לשותפים לעשייה ברוכה זו.

לפרטים נוספים:

מיקה ראובן

0528818450

עירית מירון

0524651868

נובמבר יחסי ציבור

 

 

 

مقالات ذات صلة

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

زر الذهاب إلى الأعلى

أنت تستخدم إضافة Adblock

برجاء دعمنا عن طريق تعطيل إضافة Adblock